Reiss RS-Z2000.1D
RS-Z2000.1D Reiss Audio
Varför handla hos oss?
  • Snabba leveranser
  • Fraktfria alternativ från 1000kr*
  • Säker betalning
Beskrivning
Antal kanaler
1 kanal
Pris
Förstärkarklass
Klass D
Effekt i 1 ohm RMS
2000W
Effekt i 2 ohm RMS
1250W
Effekt i 4 ohm RMS
780W
Frekvensområde
10Hz~20kHz
Subsonicfilter
10Hz~100Hz
Bass boost
0dB~12dB
Signalbrus
90dB
Reiss RS-Z2000.1D – Monoblock Klass D med kraftfull och exakt basåtergivning
Reiss RS-Z2000.1D är ett avancerat monoblock i klass D, byggt för dig som vill ha kraft, kontroll och ljudkvalitet i toppklass. Med hela 2000W RMS vid 1 ohm, 1250W vid 2 ohm och 780W vid 4 ohm är det ett extremt kapabelt slutsteg som hanterar även de mest krävande basuppsättningarna med lätthet.
Det breda frekvensomfånget från 10 Hz till 20 kHz gör slutsteget ovanligt mångsidigt för ett monoblock, och det justerbara subsonicfiltret (10–100 Hz) samt bass boost (0–12 dB) ger dig full kontroll över basens karaktär och djup.